Czech English

Potřebujeme / Klokánek ŠtěrboholyFacebook.com

Nebojte se pomáhat těm, kteří to potřebují.

CHCETE NÁM POMOCI?

Finanční podpora nám dává možnost využít peníze tam, kde je jich aktuálně nejvíce třeba. Je možná hotovostně v našem Klokánku, formou složenek nebo zasláním Vámi zvolené částky na transparentní bankovní účet našeho Klokánku 2401559605/2010.

Podporovat nás můžete také hmotnými dary, ať už to jsou hračky, oblečení, spotřebiče, sladkosti, nebo cokoliv jiného dle Vašich možností. Věci můžete posílat na adresu Klokánku, nebo nás můžete navštívit a dary přinést osobně.

Jarní sbírka potravin a drogerie

Nejvíce bychom potřebovali jakékoli mléčné výrobky (másla, sýry, jogurty, tvarohy, pomazánková másla...), maso (kuřecí, vepřové, hovězí, mleté, rybí i další) a vejce, dále pak jakékoli trvanlivé potraviny (mléko, cukr, olej, sirup, mouka, paštiky, marmelády, kečupy, sušenky, čokokuličky...). Přinést můžete i drogerii (prací prášky a gely, aviváže, wc čističe, vlhčené ubrousky dětské i kuchyňské, papírové kapesníčky, toaletní papír, svačinové sáčky, pytle na odpadky, houbičky na nádobí, Jar, tekutá mýdla...). Všem moc děkujeme.

 

TOP 5 VĚCÍ, KTERÉ AKTUÁLNĚ POTŘEBUJEME - BŘEZEN:


ZVÝHODNĚNÍ DÁRCŮ:

  • fyzická osoba (podle § 15 odst. 5 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu daru, pokud úhrnná hodnota daru ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. Pro možnost daňově uplatnit dar musí jít tedy minimálně o dar nebo o součet daru za rok převyšující částku 1000 Kč nebo částku vyšší než 2 % základu daně.

  • právnická osoba (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu daru, pokud hodnota jednotlivého daru činí alespoň 2000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně sníženého podle § 34 (o daňovou ztrátu, o odpočet výdajů na vědu a výzkum a o odpočet na odborné vzdělávání). Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dar ve výši alespoň 2000 Kč.

V případě, že budete požadovat potvrzení o daru pro daňové účely, prosím kontaktujte nás na emailu klokanek.sterboholy@fod.cz.

Spolek Fond ohrožených dětí je osvobozen od daně darovací. Veškeré dary, které spolek získá, tak mohou být v nezdaněné výši využity na pomoc ohroženým dětem.

 

VEŠKERÉ VAŠÍ POMOCI SI NESMÍRNĚ VÁŽÍME.